دانشگاه علمی کاربردی در بخش ارائه فناوری‌ها پیشرفت بسیاری داشته است

دانشگاه علمی کاربردی نمونه دانشگاه ماموریت‌گراست

فرهادی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی می‌تواند به وزارت علوم برای تحقق هدف ماموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها کمک کند، گفت: دانشگاه علمی کاربردی در بخش ارائه فناوری‌ها پیشرفت بسیاری داشته است.

به گزارش ایسنا دکتر محمد فرهادی در حاشیه هفدهمین نمایشگاه دستاورهای پژوهش، فناوری و فن بازار در غرفه دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی پیشرفت‌های بسیاری داشته است که این پیشرفت‌ها در بخش ارائه فناوری‌ها نمود بسیاری دارد، به طوریکه نمونه‌های پژوهشی بسیار خوبی در نمایشگاه هفته پژوهش ارائه داده‌اند.

وی اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی یک هاورفن در نمایشگاه هفته پژوهش عرضه کرده که کاربری آن برای پرورش ماهی است؛ به این صورت که در اماکن مناسب برای پرورش ماهی که برای جلوگیری از صدمه خوردن ماهی‌ها نمی‌توان از قایق استفاده کرد، از این دستگاه استفاده می‌شود.

وزیر علوم عنوان کرد: همچنین دانشگاه جامع علمی کاربردی یک CNC شش محوره ارائه داده که نمونه پیشرفته‌تری از نمونه وارداتی است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، وی با تاکید بر هدف وزارت علوم مبنی بر ماموریت گرا کردن دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌تواند در امر ماموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها به وزارت علوم کمک کند؛ زیرا این دانشگاه همانطور که از عنوانش مشخص است دانشگاهی برای ارائه آموزش‌های تئوریک همراه با کار عملی است.نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)